Ruszył wyciąg na Kasprowy Wierch
Publikacja: Sobota, 4 grudnia (14:10)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Po dwóch dniach przygotowań, ruszył wyciąg krzesełkowy z Doliny Gąsienicowej na Kasprowy Wierch. Wyciąg na Kasprowym miał być uruchomiony już we czwartek, ale odwilż i padający deszcz pokrzyżowały plany Polskim Kolejom Linowym.
Dopiero dziś otwarto trasę zjazdową, ale jak podkreślają ratownicy i pracownicy kolei, warunki na niej trudne; na razie tylko dla wprawnych narciarzy.
Stok bardzo potrzebuje dalszych opadów śniegu. Z pierwszymi narciarzami, którzy już zjechali z Kasprowego Wierchu rozmawiał reporter RMF Maciej Pałahicki: