Czerniak wczoraj zdobył medal na 100 m stylem motylkowym. Po tym wyścigu miał zaledwie kwadrans na odpoczynek, a następnie stanął na starcie półfinału. Mimo zmęczenia spisał się bardzo dobrze.
Sesja wieczorna rozpocznie się o godzinie 16.00. Finał 50 m stylem motylkowym zaplanowano na 16.05, a decydujący wyścig sztafet na 17.20.
W sumie biało-czerwoni wywalczyli na mistrzostwach w Berlinie już trzy krążki. Wczoraj złote medale zdobyli Czerniak i Kawęcki w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym. W czwartek trzeci na 200 metrów motylkiem był Paweł Korzeniowski.
(abs)