RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pobili rosyjskiego bobsleistę

Publikacja: Piątek, 30 maja (17:24) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi w bobslejach Rosjanin Aleksander Zubkow trafił do jednego z moskiewskich szpitali. Sportowiec został zaatakowany przed własnym domem. Przestępcy rozbili światła i szyby w samochodzie, który Rosjanin dostał w nagrodę za sukcesy na tegorocznej olimpiadzie.

Sprawcy napadu są poszukiwani. 39-letni zawodnik trafił do szpitala z ranami zadanymi prawdopodobnie ostrym narzędziem oraz urazem nadgarstka. Lekarze zapewniają, że nic nie zagraża jego zdrowiu.

Atak widział jego trzyletni syn oraz jego dziadek.

Rosyjski bobsleista ma w dorobku cztery medale igrzysk (w Turynie wywalczył srebro w rywalizacji czwórek, a w Vancouver brąz w dwójkach) i pięć mistrzostw świata (złoto w dwójkach w 2011 roku).

Źródło: RMF FM/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: