39-letni Armstrong już kilka razy żegnał się z kolarstwem, a potem zmieniał decyzję. Najdłużej wytrwał przy tym postanowieniu po swoim siódmym zwycięstwie w Tour de France w 2005 roku. Powrócił do peletonu dopiero po ponad trzyletniej przerwie.
Amstrong wciąż zmaga się z oskarżeniami o stosowanie dopingu. Obecnie toczy się przeciwko niemu śledztwo, wszczęte na wniosek jego byłego kolegi z grupy US Postal Service - Floyda Landisa. Zarzucił mu on regularne korzystanie z zabronionych środków. Niedawno o to samo oskarżył Armstronga były partner - Tyler Hamilton.