RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Formuła 1: 17-latek będzie kierowcą Toro Rosso

Autor: Poniedziałek, 18 sierpnia (23:49)

Zespół Toro Rosso-Renault zapowiedział, że od przyszłego sezonu drugim kierowcą teamu Formuły 1 będzie 16-letni obecnie Max Verstappen. Holender zastąpi Francuza Jeana-Erica Vergne.

Od siódmego roku życia marzyłem o tym, by zostać kierowcą Formuły 1 - powiedział Max Verstappen, którego ojciec Jos również ścigał się w F1.

To jeden z najbardziej utalentowanych kierowców młodego pokolenia. Jest już na tyle dojrzały i silny psychicznie, by z powodzeniem udźwignąć ciężar tego wyzwania - ocenił szef ekipy Toro-Rosso Franz Tost.

Max Verstappen ma szansę zostać najmłodszym w historii uczestnikiem wyścigu o Grand Prix Formuły 1. Pierwszym kierowcą teamu Toro Rosso pozostanie Rosjanin Daniił Kwiat.

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: Formuła 1

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: