RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ewelina Kobryn czwartą Polką w WNBA

Publikacja: Poniedziałek, 11 kwietnia (21:35) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Broniąca barw Wisły Can-Pack Kraków Ewelina Kobryn będzie występowała w amerykańskiej lidze koszykówki WNBA. Polka podpisała kontrakt z drużyną New York Liberty. Wcześniej w USA grały Małgorzata Dydek, Krystyna Szymańska-Lara i Agnieszka Bibrzycka.

Kontrakt niespełna 29-letniej koszykarki nie oznacza rozstania z "Białą Gwiazdą". Rozgrywki w WNBA trwają od czerwca do września, w tym czasie w Polsce trwa przerwa.

W Liberty występuje także inna zawodniczka Wisły - Amerykanka Nicole Powell.

Zespół z Nowego Jorku czterokrotnie grał w wielkim finale, ale nigdy nie zdobył mistrzostwa. W poprzednim sezonie odpadł w finale Konferencji.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: