Zwrot ws. list poparcia do nowej Krajowej Rady Sądownictwa to jeden z głównych tematów dnia. W środę także prokuratura w Zakopanem postawiła zarzut popełnienia samowoli budowlanej właścicielowi wypożyczalni na stoku w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie w poniedziałek zginęły 4 osoby przygniecione dachem zerwanym z prowizorycznego budynku. Przed krakowskim sądem z kolei ruszył proces ws. brutalnego zabójstwa studentki UJ Katarzyny Z. Jedną z informacji dnia była też kara dla Legii Warszawa za niewłaściwe zachowanie kibiców w meczu 21. kolejki ekstraklasy z ŁKS Łódź (3:1). Oto nasze podsumowanie dnia.

Zwrot w sprawie list poparcia do nowej KRS: Elżbieta Witek zapowiada ich ujawnienie

Po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia wyroku sądu dot. ujawnienia list poparcia dla kandydatów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa Kancelaria Sejmu "rozpocznie procedurę ujawniania tych danych" - zapowiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Oznaczałoby to finał ciągnącej się od niemal dwóch lat sprawy: Kancelaria Sejmu bowiem od miesięcy - mimo wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego - odmawiała ujawnienia list.

Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej. Są zarzuty dla właściciela wypożyczalni

Prokuratura w Zakopanem postawiła zarzut popełnienia samowoli budowlanej właścicielowi wypożyczalni na stoku w Bukowinie Tatrzańskiej. W poniedziałek cztery osoby zostały przygniecione dachem zerwanym z prowizorycznego budynku, gdzie wypożyczano sprzęt narciarski. Trzy kobiety zginęły, poszkodowany 16-latek przebywa w szpitalu.

Ruszył proces ws. brutalnego zabójstwa krakowskiej studentki

Przed krakowskim sądem - po ok. 20 latach od brutalnego zabójstwa studentki UJ Katarzyny Z. - rozpoczął się proces w sprawie, nazywanej jedną z największych zagadek polskiej kryminalistyki. Oskarżonemu Robertowi J. grozi dożywocie. Doprowadzony z aresztu mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i uznał, że jest niewinny.

Legia Warszawa ukarana za skandaliczny transparent

Komisja Ligi nałożyła na Legię Warszawa grzywnę w wysokości 50 tysięcy złotych za niewłaściwe zachowanie kibiców w meczu 21. kolejki ekstraklasy z ŁKS Łódź (3:1). Na "Żylecie" zajmowanej przez najbardziej zagorzałych fanów stołecznej drużyny pojawił się transparent w języku francuskim, adresowany do francuskiego biznesmena Gregoire Nitota, właściciela firmy Sii Polska, który prowadzi negocjacje w sprawie zainwestowania w występującą obecnie na czwartym szczeblu rozgrywkowym Polonię Warszawa. "Panie Nitot. Nie jest za późno, żeby się wycofać. Masz jeszcze klientów, przedsiębiorstwo jeszcze funkcjonuje" - głosił napis na banerze.


Wniosek o komisję śledczą ws. GetBack odesłany do prawników. Posłowie KO: PiS próbuje zamieść aferę pod dywan

"Oskarżam rząd PiS i marszałek (Sejmu Elżbietę) Witek, że nie chcą wyjaśnić afery GetBack" - ogłosiła na konferencji prasowej posłanka Koalicji Obywatelskiej Paulina Hennig-Kloska.

Nieco wcześniej Elżbieta Witek poinformowała, że wniosek Koalicji o powołanie komisji śledczej ws. GetBack odsyła z prośbą o opinię do Biura Legislacyjnego i Biura Analiz Sejmowych.

Inny poseł KO Jarosław Urbaniak przekonywał, że "afera GetBack to największa afera w III RP, to 2,5 miliarda ukradzionych Polakom pieniędzy", a Hennig-Kloska pytała, "czego boją się politycy PiS, że próbują zamieść aferę GetBack pod dywan".

300 agentów CBA w akcji. Gang miał wyprowadzić z Polski prawie 9 miliardów złotych

Centralne Biuro Antykorupcyjne rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą, która miała wyprowadzić z Polski co najmniej 8,6 miliarda złotych. Zatrzymano w tej sprawie 18 osób.

Ostatnie pożegnanie Romualda Lipki

"Żegnamy człowieka o wielkim sercu, pasji, uśmiechniętego i skromnego. I takim go widziałem podczas ostatniego spotkania" - mówił prezydent Lublina Krzysztof Żuk w czasie pogrzebu Romualda Lipki. “Żegnamy niezwykłego ambasadora naszego miasta. Lider najbardziej lubelskiego z lubelskich zespołów, promował nasze miasto" - podkreślał. Romuald Lipko - jeden z twórców Budki Suflera - spoczął na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie.

Zakonnik z Tyńca miał molestować również dorosłą kobietę? Dochodzenie klasztorne nie potwierdziło oskarżeń

52-letni Artur W. - zakonnik z opactwa benedyktynów w Tyńcu, który usłyszał w prokuraturze zarzut molestowania seksualnego osoby małoletniej, był podejrzewany o podobne czyny wobec dorosłej kobiety. Według rzecznika opactwa, jego przełożeni natychmiast reagowali na te doniesienia.