Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 24-letniej matce, która pozostawiła bez opieki swoją 4-miesięczną córkę. Dziewczynka została przewieziona karetką do szpitala. Pijana matka trafiła do policyjnej celi.

Do zdarzenia doszło we wtorek w Odolionie w województwie kujawsko-pomorskim. Ktoś zadzwonił na policję i powiedział, że 24-latka pozostawiła swoje dziecko bez opieki.

Policjanci pojechali pod wskazany adres. Zastali w mieszkaniu 4-miesięczną dziewczynkę leżącą w wózku. Sprawdzili wszystkie pomieszczenia - jednak nikogo tam nie było.

Wezwana na miejsce karetka pogotowia zabrała dziecko do szpitala, a policjanci zaczęli szukać matki. Znaleźli ją w Ciechocinku, bawiła się na dyskotece.

Po wstępnym badaniu okazało się, że ma w organizmie prawie promil alkoholu. Kobieta twierdziła, że pozostawiła dziecko pod opieką sąsiadki, ale nie potrafiła podać funkcjonariuszom jej nazwiska.

Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.