Stołeczna policja prosi o zgłoszenia od wszystkich osób oszukanych przez sklep internetowy 1rtv.pl. Fałszywy sklep ze sprzętem elektronicznym udało się zamknąć po interwencji reporterów RMF FM na początku stycznia. Sklep oferował telewizory tańsze o połowę niż u konkurencji. Oszust wykupił nawet ogłoszenia w prasie, podszywając się pod legalnie działające wydawnictwo.

Do komendy na Mokotowie, która prowadzi śledztwo wpłynęły na razie trzy oficjalne zawiadomienia. Tylko te trzy osoby zostały oszukane na ponad 8 tysięcy złotych. Funkcjonariusze mają jednak sygnały, że oszukanych jest znacznie więcej. Wszystkie te osoby powinny zgłosić się na policję, bo tylko dzięki temu złodziej – jeśli uda się go zatrzymać – odpowie za swoje oszustwo.

Śledczy nie chcą mówić o postępach śledztwa – oficjalnie, by go nie utrudniać. Nieoficjalnie dlatego, że po prostu niewiele wiedzą o oszuście. Nie wiadomo, czy działał sam, czy też miał wspólników. Podobno policjanci śledzili jego ruchy w sieci, gdy sklep jeszcze działał. Po zamknięciu jednak ślad się urwał. Dlatego tak ważne jest, by oszukane przez 1rtv.pl osoby, zgłosiły ten fakt policjantom. Im więcej będą mieli danych, tym łatwiej im będzie dopaść oszusta.