Betonowe szkielety, czyli dwa hotele oraz apartamentowiec przy ulicy Złotej, przestaną wreszcie straszyć w stolicy. Już w styczniu robotnicy wrócą na plac budowy Żagla - jednego z najsłynniejszych apartamentowców zaprojektowanego przez Daniela Libeskinda. Inwestycja została wstrzymana przez protesty siedmiu mieszkańców sąsiedniego bloku.

To jednak nie koniec sprawy, bo pojawiły się kolejne protesty przeciwko budowie. Firma ma jednak nadzieję, że zanim nowe skargi przejdą całą sądową drogę, budynek będzie już gotowy. Wcześniej inwestor czekał na orzeczenie w sprawie pozwolenia na budowę. Zostało ono zablokowane przez mieszkańców sąsiedniego bloku, przez błędy urzędników.

Było stwierdzone, że wszystko z tą dokumentacją jest zgodne z prawem. Firma nie popełniła żadnych błędów. Jesteśmy absolutnie przekonani, że dokończymy budynek do końca 2012 roku - powiedziała Alicja Kościesza z firmy inwestycyjnej Orco Property Group.

Na razie sprzedano jedną trzecią mieszkań. Wieżowiec ma teraz 17 pięter, ale w przyszłość ma ich być 54. Jeszcze przed Euro 2012 okazały budynek, sąsiadujący z Pałacem Kultury i Nauki, przynajmniej z zewnątrz, ma być gotowy. Wstrzymana budowa dwóch hoteli, w tym jednego w centrum miasta, ma ruszyć za kilka miesięcy.