Ponad 150 osób rozpoczęło rano poszukiwania zaginionej nastolatki z okolic Aleksandrowa Kujawskiego (woj. kujawsko-pomorskie). Dziewczynka zniknęła w środę, w drodze do szkoły. W rowie znaleziono jej rower.

Od rana wznowiono przeszukiwanie okolic wsi Służewo, gdzie ostatnio widziano dziewczynkę - mówi sierż. Marta Kulpa z policji w Aleksandrowie Kujawskim.

14-letnia Ewelina, mieszkanka wsi Służewo w gminie Aleksandrów Kujawski, jechała w środę rano do szkoły rowerem. Do celu nie dotarła, a jej rower, porzucony w przydrożnym rowie, znalazła znajoma rodziny. Jednoślad miał uszkodzenia sugerujące, że mógł zostać uderzony przez inny pojazd. Nikt jednak nie zgłosił policji kolizji z udziałem roweru, wszczęto więc poszukiwania dziewczynki.

Przeszukano już 250 hektarów, ale nie natrafiono na żaden ślad zaginionej. Efektu nie dało także użycie policyjnego helikoptera wyposażonego w kamery termowizyjne. Plakaty ze zdjęciem poszukiwanej rozwieszono na stacjach benzynowych w Warszawie.

Poszukiwania dziś prowadzone będą do skutku lub do zmroku. Mamy jeszcze duży obszar do przeczesania - dodała Kulpa.

Policja sprawdza jednocześnie wszystkie informacje w sprawie zaginionej dziewczynki, które wpływają do komisariatów w Kujawsko-Pomorskiem. Rodzina nastolatki szukała już pomocy u jednego z jasnowidzów, ale jego informacje nie przyczyniły się na razie do rozwiązania zagadki zaginięcia dziewczynki.

Wszyscy, którzy mają do przekazania jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszeni są o kontakt pod nr 52 525 53 06. Można również dzwonić na 997 i 112.