Policjanci wyłowili z Odry ciało 15-letniego Marka, który w poniedziałek zaginął wraz z 13-letnim kolegą w okolicach lubuskiego Ledna. Ciało młodszego z chłopców znaleziono w piątek.

Zwłoki piętnastolatka znaleźli policjanci, którzy na poduszkowcach patrolowali Odrę: natrafili na nie w samym Lednie, nieopodal miejsca, gdzie we wtorek, dzień po zaginięciu chłopców, znaleziono bluzę jednego z nich. Zwłoki 15-latka znajdowały się przy brzegu rzeki.

Ciało 13-letniego Filipa wydobyto z Odry na wysokości Krosna Odrzańskiego: w rzece na terenie poligonu wojskowego zobaczyli je w piątkowy poranek żołnierze. Miejsce, w którym znaleziono zwłoki Filipa, położone jest około kilometra od Ledna w dół Odry.

Według wstępnie przyjętej wersji wydarzeń, nad rzeką doszło do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego obaj chłopcy wpadli do wody i utonęli. Właśnie nad Odrę zawiodły ratowników psy tropiące.

Co dokładnie wydarzyło się nad rzeką, spróbują ustalić śledczy.

"Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod kątem nieszczęśliwego wypadku. Zrobimy wszystko, by wyjaśnić jego okoliczności" - podkreślił rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Ciała obu chłopców zostaną poddane sekcji zwłok.

To była jedna z największych akcji poszukiwawczych w Lubuskiem. Chłopców codziennie szukało dwustu ludzi

Przypomnijmy, Filip i Marek ostatni raz widziani byli razem w poniedziałek, około godziny 15:00, w ich rodzinnej wsi Ledno w powiecie zielonogórskim. To niewielka miejscowość położona blisko Odry.

Później już nastolatkowie nie skontaktowali się z rodzinami, nie było wiadomo, gdzie mogą przebywać. Poszukiwania ruszyły w poniedziałek wieczorem po zgłoszeniu przez rodziny zaginięcia chłopców.

Kilkudniowa akcja należała do największych tego typu, jakie prowadzone były kiedykolwiek na terenie Lubuskiego. Każdego dnia w poszukiwaniach brało udział około 200 ludzi: strażacy, wśród nich nurkowie ze specjalistycznych grup, oraz policjanci i żołnierze WOT.

Ratownicy szukali chłopców z lądu, wody i z powietrza, korzystając z najnowocześniejszego sprzętu. Sprawdzili obszar około 5 tysięcy hektarów, ponad 200 km dróg i ponad 50 km Odry.

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl:

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.