W Chlewiskach, niedaleko Służewa w woj. kujawsko-pomorskim znaleziono ciało młodej kobiety - poinformowała policja. Miesiąc temu w tej okolicy zaginęła 14-letnia Ewelina. Dziewczyna wyszła do szkoły 8 grudnia, ale na zajęcia nie dotarła.

Policjanci dostali sygnał, że przed południem jeden ze strażników leśnych na terenie gminy Dąbrowa Biskupia znalazł zwłoki młodej kobiety. Na miejsce natychmiast pojechały ekipy dochodzeniowo-śledcze z Inowrocławia, które zabezpieczyły teren.

Teraz policjanci ustalają tożsamość ofiary.

Niestety, odnalezione zwłoki są w takim stanie, że na razie nie można określić tożsamości tej kobiety - poinformowała rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji Monika Chlebicz. Jak dowiedział się nasz dziennikarz, funkcjonariusze nie wykluczają, że jest to ciało zaginionej Eweliny.

14-letnia Ewelina jechała 8 grudnia do szkoły rowerem. Do celu nie dotarła, a jej rower, porzucony w przydrożnym rowie, znalazła znajoma rodziny. Miał uszkodzenia sugerujące, że mógł zostać uderzony przez inny pojazd. Nikt jednak nie zgłosił policji kolizji z udziałem roweru, wszczęto więc poszukiwania dziewczynki.

W ciągu kilku dni kilkaset osób - policjantów, strażaków i mieszkańców - przeszukało ponad 600 hektarów okolic wsi Służewo, gdzie ostatnio widziano dziewczynkę. Dalsze działania w takiej formie uznano za niecelowe, a śledztwo w tej sprawie prowadzono już tylko metodami operacyjnymi przez specjalną grupę poszukiwawczą, powołaną przez komendanta wojewódzkiego policji.