Ten posiłek pan Tomasz z Lublina zapamięta na długo. Niestety nie ze względu na smak potrawy. W zakupionej w Lidlu pizzy mężczyzna znalazł... gwóźdź.

To miał być smaczny posiłek z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy. Pan Tomasz wybrał się w ostatnią sobotę wraz z dziewczyną do Lidla przy ul. Romantycznej w Lublinie. Para zakupiła mrożoną pizzę. Była to "American Pizza" w cenie 6,99 złotych - pisze portal spottedlublin.pl. 

Niestety w domu podczas próbowania przysmaku klientów Lidla spotkała przykra niespodzianka. 

W czasie spożywania dostrzegłem w jednym z kawałków metalowy gwóźdź zanurzony w cieście pizzy. Sporadycznie dokonuje zakupu gotowej pizzy w supermarkecie, natomiast to idealny dowód na to, że jedzenie "gotowców" to gwóźdź do trumny - skomentował całą sytuację Pan Tomasz.

Lidl zareagował już na wpadkę, skontaktował się już z producentem i czeka na wyjaśnienie. Sieć w oświadczeniu napisała: Chcielibyśmy poinformować, iż zdrowie i bezpieczeństwo produktów to dla nas kwestia priorytetowa. Rocznie przeprowadzamy ponad 7500 badań w niezależnych, akredytowanych laboratoriach (badania te nie są wymagane przepisami polskiego prawa). Jakość produktów kontrolujemy na każdym etapie łańcucha dostaw. Współpracujemy tylko z zaufanymi dostawcami, od których wymagamy certyfikatów jakościowych, takich jak IFS czy BRC- wszyscy dostawcy produktów marek własnych dla Lidl Polska mają takie certyfikaty.

Opracowanie: