Czas na biwakowanie nadejdzie jednak dopiero w przyszłym tygodniu. Noc z soboty na niedzielę będzie raczej chłodna, ale od niedzieli temperatury w nocy będą coraz wyższe - zapowiada Walinowska.
Żegnamy deszcz, witamy słońce
Koniec deszczu i brzydkiej pogody wieszczą synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Przejaśniać zacznie się już w sobotę, a w niedzielę słońce zaświeci niemal w całym kraju. Za to na początku przyszłego tygodnia ma rozpocząć się prawdziwe, astronomiczne lato.