Jeszcze w tym tygodniu przedstawiciele komendy stołecznej spotkają się z pracownikami ośrodka kultury muzułmańskiej – dowiedział się reporter RMF FM. To skutek wczorajszego ataku na ośrodek. W nocy nieznani sprawcy wybili kilkanaście szyb. Są poszukiwani.

W poniedziałek około 2 w nocy nieznani do tej pory sprawcy wybili kilkanaście szyb w parterowym atrium ośrodka oraz zniszczyli ogródek działającej tam restauracji. Nikomu nic się nie stało, ale straty są duże - sprawcy są w tej chwili poszukiwani przez stołecznych policjantów, którzy zebrali ślady i zabezpieczyli monitoring. Z naszych informacji wynika, że na nagraniach widać dwóch mężczyzn, którzy do niszczenia szyb użyli cegieł bądź ciężkich kamieni.

Po tym ataku z pracownikami ośrodka jeszcze w tym tygodniu spotka się specjalna grupa z Komendy Stołecznej Policji. W jej skład wejdą m.in. szef komendy na Ochocie oraz przedstawiciel komendanta stołecznego. Chodzi przede wszystkim o usprawnienie komunikacji na linii policja - społeczność muzułmańska. Jak ustaliliśmy, pracownicy ośrodka mają dostać bezpośredni numer telefonu do osoby zajmującej się ich sprawą - dzięki temu reakcja na potencjalne incydenty będzie szybsza, niż gdyby dzwonili na zwykły numer alarmowy. Spotkania mają odbywać się regularnie.

Ośrodek Kultury Muzułmańskiej został też objęty wzmożonym nadzorem.  To oznacza, że w miarę możliwości policjanci będą częściej patrolować jego okolice. Te działania - częstsze patrole oraz seria spotkań - są skutkiem nie tylko poniedziałkowego ataku, ale również pogróżek, które coraz częściej dostają pracownicy ośrodka.

(m)