Tragiczny wypadek w zachodniopomorskim Słowinie: na trasie krajowej numer 37 autokar zderzył się z ciężarówką. Zginęło dwoje młodych ludzi, 17 jest rannych. Autokarem jechali przede wszystkim uczniowie Zespołu Szkół Morskich z Darłowa.

Tragiczny wypadek w zachodniopomorskim Słowinie: na trasie krajowej numer 37 autokar zderzył się z ciężarówką. Zginęło dwoje młodych ludzi, 17 jest rannych. Autokarem jechali przede wszystkim uczniowie Zespołu Szkół Morskich z Darłowa.
Akcja ratunkowa na miejscu wypadku w Słowinie / Marcin Bielecki /PAP

Autokarem prywatnej firmy, kursującym na trasie Darłowo-Sławno, podróżowało ponad 20 pasażerów. Jak ustaliła reporterka RMF FM Aneta Łuczkowska, wszystko wskazuje na to, że ciężarówka zahaczyła o bok autokaru od strony kierowcy. Cała lewa strona autokaru jest mocno zniszczona.

W wypadku zginęli 20-letni mężczyzna i o rok młodsza dziewczyna. To uczniowie Zespołu Szkół Morskich w Darłowie.

Ranni byli sukcesywnie przewożeni do szpitali w Szczecinie, Koszalinie, Słupsku i Sławnie lub opatrywani na miejscu. W sumie ucierpiało 17 osób. Jak powiedział nam Karol Dąbrowski z policji w Sławnie, jedenaście osób jest lekko rannych, sześć jest w stanie ciężkim.

W akcji ratunkowej uczestniczyło kilka karetek pogotowia, trzy śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i 10 zastępów straży pożarnej.

"Samochód zaczęło ściągać na lewo..."

Jeden z okolicznych mieszkańców powiedział reporterce RMF MAXXX Ewelinie Piechorowskiej, że według relacji kierowcy ciężarówki, który jest jego znajomym, do zderzenia doszło, gdy wyprzedzał tirem traktor.

(Kierowca ciężarówki) mówił, że wyminął ten ciągnik, ale samochód zaczęło ściągać na lewo. Nie wiem, czy jakaś awaria? On mówi, że sam nie wie, co się stało. Nie mógł tego samochodu sprowadzić na prawą stronę. I zjechał na lewy pas, z naprzeciwka nadjeżdżał autobus... Autobus zaczął uciekać w stronę rowu, jeden o drugiego uderzył mocno... - relacjonował rozmówca Eweliny Piechorowskiej.

Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku są ustalane. Wiadomo, że obaj kierowcy byli trzeźwi.


Informację o wypadku dostaliśmy od słuchacza na Gorącą Linię RMF FM.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(e)