RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zboczeniec sam zgłosił się na policję

Publikacja: Środa, 9 lipca (09:20) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Zboczeniec z Lublina, którego zdjęcie zdecydowała się opublikować w sobotę lubelska prokuratura, jest już pod kluczem. Sam zgłosił się na policję w obecności adwokata. 35-letni mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.

Policjanci sprawdzają, czy podejrzany mógł w przeszłości molestować małoletnie osoby.

W ubiegłą sobotę lubelska policja opublikowała zdjęcie mężczyzny, który molestował nastolatkę w windzie. Do zdarzenia doszło 11 czerwca w jednym z bloków na Kalinowszczyźnie w Lublinie. Do klatki, za kilkunastoletnią dziewczynką, wszedł młody mężczyzna. Razem czekali na windę, a później do niej wsiedli. Kiedy ta ruszyła w górę nieznajomy zbliżył się do dziecka, obejmując je za nogi. Na szczęście dziewczynce udało się uciec, kiedy winda zatrzymała się na piętrze. Zaraz po tym sprawca zjechał w dół i uciekł z wieżowca.

Jego wizerunek zarejestrowały kamery zamontowane w bloku, w którym doszło do zdarzenia.

Zgodę na publikację wizerunku wydała Prokuratura Rejonowa Lublin- Północ, która prowadzi w tej sprawie śledztwo.

Źródło: RMF/Policja
Tagi: policja

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: