Prawie trzydzieścioro osób z objawami zatrucia pokarmowego trafiło do szpitala w Koninie w Wielkopolsce. To młodzi ludzie - w wieku od 16 do 25 lat - wypoczywający w miejscowości Półwiosek Stary, w gminie Ślesin. Informację tę otrzymaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Pacjenci zgłosili się do szpitala po tym, jak pojawiły się u nich wymioty i biegunka. Cała grupa hospitalizowana jest na oddziale obserwacyjno-zakaźnym. Lekarze mówią, że teraz stan chorych jest już dobry, a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Na razie nie wiadomo, co wywołało zatrucie - bakteria, czy może wirus. Źródło zachorowania może być jeszcze inne. Jego zbadaniem zajmie się sanepid, który już zamknął obozową stołówkę w gminie Ślesin. Po kontroli inspekcji sanitarnej okazało się bowiem, że tam gdzie przygotowywano posiłki dla uczestników obozu językowego i wioślarskiego, były gryzonie i ich odchody.

Z informacji naszej dziennikarki wynika, że chorzy to grupa wypoczywająca na zorganizowanym wyjeździe w miejscowości Półwiosek Stary, w gminie Ślesin koło Konina. Wśród hospitalizowanych są m.in. dzieci z Czech i USA. W sumie na koloniach było tam ok. 70 dzieci.

W każdej chwili możesz wysłać nam informację, zdjęcia lub film na Gorącą Linię RMF FM.

1. Wyślij informację SMS-em lub zdjęcia MMS-em na numer Gorącej Linii:


600 700 800
2. Możesz też wysłać zdjęcia i filmy e-mailem:


fakty@rmf.fm
3. Możesz skorzystać ze specjalnego formularza.