Pogoda zdecydowanie nie ułatwiała podróżowania osobom wracającym ze świąteczno-noworocznych wyjazdów. Wiele tras w różnych regionach kraju jest zasypanych i bardzo śliskich. W RMF FM i na RMF 24 przez całe popołudnie śledziliśmy z Wami sytuację na drogach. W tworzeniu tego raportu pomagaliście nam Wy - przesyłając na Gorącą Linię RMF FM informacje, filmy i zdjęcia.

22:00 Zamykamy naszą relację na żywo.

21:47 Zablokowana droga krajowa nr 84  Sanok - Lesko. Drogę tarasuje tir, autobus i pługopiaskarka, która zsunęła się z drogi - ostrzega Magda.

20:33 Lodowisko w Rudzie Śląskiej - ostrzegacie:


20:27 Na drodze krajowej nr 86 Katowice - Sosnowiec doszło do dwóch karamboli z udziałem 10 samochodów. Wszystkie patrole, i policji, i straży pożarnych są na miejscu. Mieliśmy trzykrotne nawałnice burzy śnieżnej – usłyszeliśmy w śląskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

20:10 Takie warunki panują na autostradzie A4 Rzeszów - Dębica - ostrzega Magda:

19:43 Prawie dwie godziny muszą czekać zmotoryzowani na przejazd przez bramki poboru opłat na autostradzie A2 w Rzepinie w Lubuskiem. Przedstawiciele Autostrady Wielkopolskiej wyjaśniają, że ten zator spowodowany jest przez dużą liczbę aut wyjeżdżających z Polski po świętach. Kierowcom jadącym w stronę Niemiec radzimy zjechać z A2 na węźle Torzym i pojechać w stronę Świecka drogą krajową numer 92.

19:37 Szklanka w Radomiu - ostrzega Grzegorz.

19:27 Utrudnienia na dk nr 94. Na wysokości Sosnowca w kierunku Krakowa w poprzek drogi stoją tiry - informuje Monika.

19:00 Droga 780 na trasie Kraków - Alwernia jest zablokowana przez tira. Korek ma tam już 15 km – poinformował nas na Gorącą Linię RMF FM Kamil.

18:31 Jadę trasą E372 Lublin - Warszawa - przy dojeździe do Ryk lodowisko i ogromne korki, nie jeżdżą piaskarki, samochody zatrzymują się na poboczach – ostrzega Kinga.

18:25 Hajnówka na Podlasiu - ślizgawka na ulicach miasta, drogi nieodśnieżone, nieposypane solą. Droga między Hajnówką a Białymstokiem praktycznie nieprzejezdna - ostrzegacie.

18:17 Gratulacje dla drogowców w Bytomiu woj. śląskie, wszystkie jezdnie to lodowisko - pisze Paweł.

18:04  Szklanka na trasie Puławy - Zwoleń na Mazowszu. Jak ostrzegacie, kilka aut już znajduje się w rowach.

18:00 Jak informuje reporter RMF FM Maciej Grzyb, najmocniej sypie teraz na Podhalu. Zakopianka jest biała i śliska od stolicy Tatr aż do Lubnia. Samochody muszą zwolnić, bo nagłe hamowanie może zakończyć się w rowie lub na zderzaku innego pojazdu. Niedaleko Krakowa w Libertowie ślisko jest na podjazdach i tam utknęła ciężarówka. Zablokowany jest też jeden pas ruchu na autostradzie A4 w okolicach Brzeska. Na nitce w kierunku Krakowa samochód osobowy wpadł na barierki. Biało również na dk nr 28 w Limanowej i Makowie Podhalańskim. Uważajcie też na Sądecczyźnie. A na Śląsku niebezpiecznie ślisko jest na S1 w okolicach Częstochowy, a także na drogach w Bytomiu, Gliwicach i Katowicach.

17:54 Szklanka na ulicach Nowego Sącza - pisze Damian:

17:48 Na drodze z Katowic do Będzina lodowisko na całej długości. Samochody jada z prędkością 20/ h i ani jednej piaskarki - pisze Aneta.

17:42 Jaworzno, droga nr 79 - szklanka na głównej drodze przez miasto. Jak ostrzega Piotr, maksymalna prędkość to 20 km/h. Samochody stojąc w miejscu na skrzyżowaniach zsuwają się same na bok. Kompletne lodowisko. Omijać to miasto i nie wjeżdżać - dodaje Piotr.

17:33 Takie są warunki w Zakopanem - zdjęcie od Klaudiusza:

17:30 Lodowisko w Częstochowie - ostrzega Ewa:

17:22 Droga nr 980 Czchów - Zakliczyn w Małopolsce zablokowana przez tira, który stanął w poprzek drogi, na trasie szklanka - informuje Rafał:

17:20 Burza śnieżna w Jaworznie, dużo drzew połamanych na bocznych drogach - informuje Krzysztof.

17:15 Zamieć śnieżna w Makowie Podhalańskim - ostrzega Przemek.

16:44 Autostrada A4 Tarnów - Bochnia cała w lodzie. Wypadek za Wierzchosławicami w stronę Krakowa - ostrzegacie.

16:37 Trasa Wieluń - Częstochowa - zdjęcie z Gorącej Linii RMF FM:

16:26 Zobaczcie film, który na A4 za Tarnowem nakręcił dziennikarz RMF FM Kamil Baleja:

16:25 Autostrada A4 z Krakowa do Katowic - prędkość obowiązująca do 20 km/h - ostrzega Anna.

16:07 Fatalne warunki na zakopiance - ostrzega Bożena.

15:57 Droga krajowa nr 7 Kielce - Kraków na odcinku od Wodzisławia w stronę Krakowa - lód na drodze - ostrzegacie na Gorącą Linię RMF FM:

15:54 Trasa S7 od Jędrzejowa do Krakowa:

15:35 Lemon ostrzega nas na Gorącą Linię - korek od miejscowości Moczydło do Książa Wielkiego, droga Kraków - Kielce.


15:33 Już wczesnym popołudniem dostaliśmy od Was zdjęcia zasypanej zakopianki. Znajdziecie je pod tym linkiem.

15:07 Maciej Grzyb: Zaśnieżone, śliskie jezdnie i korki utrudniają kierowcom powrót z pobytu w górach. Podróż z Zakopanego do Krakowa zajmuje ponad trzy godziny.

Śnieg z krótkimi przerwami sypie na niemal całym górskim odcinku zakopianki - od stolicy Tatr aż do Tenczyna, kierowcy zmuszeni są więc jechać bardzo powoli. Pierwszy korek ustawił się na odcinku od Poronina do Białego Dunajca. Sporo czasu stracicie także przy wyjeździe z Nowego Targu - tam stoją dwa pasy. Ciasno również na wysokości Rabki i za Skomielną Białą.

Tym razem nie polecamy objazdów - wszystkie drogi na Podhalu są białe i śliskie, ale to właśnie zakopianka jest w pierwszej kolejności odśnieżana i posypywana.

15:01 Agnieszka Wyderka: Blokują się autostrady A4 przed wjazdem do Wrocławia i A2 za Poznaniem w kierunku na zachód. Przyczyną tych utrudnień są nie wypadki, ale bardzo duży ruch.

Na A4 w okolicach dolnośląskich Karwian sznur aut ciągnie się przez 10 kilometrów. Drogowcy zalecają, by przed Wrocławiem zjechać z autostrady na węzłach w stronę Brzegu i Nysy oraz Strzelina i Oławy.

Na A2 w kierunku zachodnim stracicie czas za węzłem Komorniki - jest tam zjazd z drogi ekspresowej S11 - w korku pojedziecie przez mniej więcej 5 kilometrów.

15:00 W RMF FM i na RMF 24 na bieżąco monitorujemy warunki na polskich drogach.