Dwoje oszustów internetowych zostało zatrzymanych przez policję w Bytomiu. Kobieta i mężczyzna oferowali do sprzedaży leki wczesnoporonne i odchudzające. W rzeczywistości wysyłali zwykłe lekarstwa przeciwbólowe.

Para oszustów zamieszczała ogłoszenia w internecie. Chętni mogli u nich kupić leki wczesnoporonne oraz tabletki na odchudzanie. Po złożeniu zamówienia, zainteresowany na wskazany numer konta przelewał pieniądze. Wpłaty były różne, od 200 do 400 złotych - wylicza Tomasz Bobrek, rzecznik bytomskiej policji.

Po pewnym czasie do kupujących docierały przesyłki. Jak się jednak okazywało, w środku były zwykłe leki przeciwbólowe, które kosztują około 8 złotych. W ten sposób oszukiwano ludzi w całej Polsce. W tej chwili próbujemy ustalić, ile jest takich osób - mówi Tomasz Bobrek.

Kiedy o oszustwie zawiadomiono policję, rozpoczęły się poszukiwania. Okazało się, że oszuści mieszkają w Bytomiu. W ich mieszkaniu policjanci znaleźli przygotowane do wysłania kolejne paczki. Były tam też karty bankomatowe, bo oszuści korzystali z różnych kont oraz karty telefoniczne, bo korzystali z różnych numerów telefonów.

Oboje oszuści są już po prokuratorskim przesłuchaniu. Mężczyzna trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu, kobieta pozostaje pod policyjnym dozorem. Grozi im do 8 lat więzienia.