7 osób usłyszało zarzuty w nowym wątku śledztwa dotyczącego stołecznych reprywatyzacji – dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Tym razem podejrzani to m.in. krewni dawnych właścicieli ziemskich, pochodzący ze znanych szlacheckich rodów. Chodzi m.in. o oszustwa w związku z postępowaniami spadkowymi dotyczącymi przedwojennych majątków.

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu postawiła siedmiu osobom zarzuty dotyczące oszustw podczas postępowań spadkowych. Podejrzani mieli wprowadzać w błąd sądy, podając nieprawdziwe dane dotyczące kręgu osób, które mają prawo dziedziczenia po dawnych właścicielach. Chodzi o kilkadziesiąt majątków położonych w całym kraju i nieruchomości w Warszawie.

W ten sposób - według prokuratury - osoby te nielegalnie zdobywały sądowe poświadczenie nabycia spadku. Dokumenty były przedstawiane organom prowadzącym postępowania o zwrot nieruchomości i rekompensat za mienie utracone na Wschodzie.

Podczas śledztwa prokuratorzy zabezpieczyli 125 nieruchomości należących do podejrzanych na kwotę ponad 47 milionów złotych. 

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl:

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.