Wieczorem policja zakończyła przeszukiwanie ogródków działkowych w Sopocie ws. zaginięcia Iwony Wieczorek. Maturzystka zaginęła 10 lat temu. Według nieoficjalnych informacji, poszukiwania na razie nie przyniosły przełomu w sprawie.

Piątkowe przeszukiwanie działek w Sopocie zakończyło się po zapadnięciu zmroku. Funkcjonariusze dysponujący specjalistycznym sprzętem przez dwa dni penetrowali teren działki, na której przebywała przed zaginięciem Iwona Wieczorek. Dziesięć lat temu maturzystka wraz ze znajomymi była na grillu w ogródku, który należy do rodziny jej znajomego. Po grillowaniu towarzystwo poszło do sopockiego klubu.

Jak nieoficjalnie ustalił reporter RMF FM Kuba Kaługa, w pobliskim oczku wodnym funkcjonariusze znaleźli kawałek materiału mogący być fragmentem bielizny. Materiał jest bardzo złym stanie i zostanie poddany dodatkowym badaniom. Nie wiadomo, czy znaleziony fragment materiału ma jakikolwiek związek ze sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek.

Można przypuszczać, że policjanci zebrali dziś więcej próbek z przeszukiwanego terenu. Sprawdzane są bowiem różne działki na terenie całych ogródków, widać było też jak osoba w białym kombinezonie pobierała jakieś materiały do badań - relacjonował dziennikarz RMF FM.

Policja nie chce nic mówić o tej sprawie. Także Ewa Bialik z Prokuratury Krajowej twierdzi, że ze względu na dobro postępowania nie będzie na razie udzielała żadnych informacji.

Niewyjaśniona sprawa sprzed lat

Od zaginięcia 19-latki minęło prawie dziesięć lat. Na terenie, który był w ostatnich dwóch dniach przeszukiwany byli już policjanci, choć działka nie była wcześniej tak dokładnie sprawdzana.

Iwona Wieczorek zaginęła latem 2010 roku. 19-letnia dziewczyna po grillowaniu na działce poszła ze znajomymi do klubu. Po wyjściu z dyskoteki wracała sama do domu. Zarejestrowały ją kamery monitoringu w kilku miejscach, jednak dziewczyna nigdy nie dotarła do domu.

Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek jest prowadzona w tzw. Archiwum X, działającym w Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.