W okolicach Miejskiej Górki koło Rawicza w województwie wielkopolskim zaginęła 16-letnia Amelia Florczyk. Dziewczyna wyszła we wtorek z domu i od tej pory nie kontaktowała się z rodziną. Amelia ma zespół Aspergera, który jest zaburzeniem ze spektrum autyzmu o łagodnym charakterze – podaje Onet.

Jak relacjonuje matka Amelii, nastolatka wczoraj wyszła do kolegi, ale nie dotarła na miejsce. Ma 16 lat, ale wygląda na młodszą. Jest nastolatką z zespołem Aspergera, z tego powodu, a także napadów lękowych, może (ale nie musi) zachowywać się "dziwnie"- sztywno chodzić, machać rękami - pisze pani Anna prosząc o pomoc w odnalezieniu córki.

Zaginięcie zostało zgłoszone na policję wczoraj po godzinie 20. Nastolatka wyszła z domu o godzinie 12 i nie wróciła. Jej telefon jest wyłączony - mówi Onetowi asp. sztab. Tomasz Duszak.

Amelia na 164 cm wzrostu, jest szczupła, ma włosy w kolorze ciemny blond, długie do ramion, proste, nosi okulary. Jak zaznacza jej matka, nastolatka mogła już zmienić wygląd.

Wszyscy, którzy mają informację mogące przyczynić się do odnalezienia Amelii, proszeni są o kontakt z policją. Można dzwonić na numer alarmowy bądź bezpośrednio do policji w Rawiczu: (065) 546 62 00.