Za kilkaset złotych można w Krakowie wyremontować np. chodnik albo ławkę. Osoba, która opłaci taką renowację, może potem umieścić na nim tabliczkę np. z dedykacją dla bliskiej osoby - informuje "Dziennik Polski".

Do wyboru jest prawie 200 chodników, ławek i koszy na śmieci. Cała akcja odbywa się w ramach Programu Remontów Dedykowanych prowadzonego przez Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

By wziąć w niej udział, wystarczy na stronie www.zikit.krakow.pl wskazać, jaki projekt chce się zrealizować, wypełnić wniosek i wpłacić na wskazany rachunek ustaloną przez urzędników kwotę.

Przykładowo za ustawienie ławki w parku Krowoderskim zapłacimy 320 złotych. Gdy obiekt zostanie już ustawiony lub wyremontowany, obok umieszczona zostanie tabliczka ze wskazaniem fundatora lub innym wybranym przez niego napisem.

Jak relacjonuje "Dziennik Polski", już ruszyła fala pomysłów. Łukasz Wantuch, radny dzielnicy Prądnik Czerwony, zamówił ławkę na Plantach, obok której ma pojawić się napis "Dla Ukochanej Dominiki od Łukasza". Chce też namówić kolegów z PSL do kupna ławki z napisem: "Krakowski PSL, fundator ławeczki, życzy miłego odpoczynku".