Zarzut zabójstwa 70-letniego księdza – proboszcza parafii w Tarnawie (Świętokrzyskie) – postawiła prokuratura 26-letniemu mężczyźnie. Śledczy wystąpią z wnioskiem do sądu o areszt dla podejrzanego.

Ciało księdza znalazła w poniedziałek ok. godz. 8. w jego mieszkaniu na plebani siostra zakonna. Zaniepokoiła się, gdy proboszcz nie pojawiał się na porannej mszy i poszła sprawdzić, co się stało.

Jeszcze w poniedziałek zatrzymano 26-letniego Michała B., który mógł mieć związek z tym zdarzeniem. Policja podaje, że to mieszkaniec powiatu jędrzejowskiego.

Policjanci zabezpieczyli prawdopodobne narzędzie zbrodni. We wtorek przeprowadzono sekcję zwłok księdza.

Wstępne wyniki wskazują, że na ciele pokrzywdzonego ujawniono rany kłuto-cięte, które były przyczyną jego zgonu - poinformował cytowany w komunikacie rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, Daniel Prokopowicz.

Prokuratura przedstawiła zatrzymanemu Michałowi B. zarzut dokonania zabójstwa. Podejrzany złożył wyjaśnienia. Nie informujemy o ich treści - zaznaczył Prokopowicz.

W środę rano Prokuratura Rejonowa w Jędrzejowie wystąpi do miejscowego sądu z wnioskiem o trzymiesięczny areszt dla Michała B. 
(mn)