RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Z impetem wjechał w pieszą

Publikacja: Sobota, 7 czerwca (17:36) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Kierowca potrącił 63-letnią pieszą, która przechodziła przez jezdnię w Lublinie. Mężczyzna ruszył, kiedy kobieta była tuż przed maską samochodu. Cała zdarzenie nagrały kamery monitoringu.

Kobieta została potrącona przy ul. Orkana. 63-latka przechodziła - z pomocą kuli ortopedycznej - przez jezdnię. Miała do pokonania jeszcze kilka kroków, kiedy z impetem ruszył na nią samochód marki honda. 74-letni kierowca próbował włączyć się do ruchu i nie zauważył pieszej, która była zaledwie dwa metry przed maską pojazdu.

Piesi, a następnie ratownicy medyczni, którzy byli w pobliżu - udzielili pomocy poszkodowanej. Na szczęście skończyło się na ogólnych potłuczeniach ciała.

Kierujący hondą 74-latek był trzeźwy. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującego samochodem z stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Sprawa trafi do sądu.



Źródło: RMF/Policja

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: