Do groźnego wypadku doszło w Tatrach. Z wierzchołka Giewontu spadł głaz. Uderzył turystę.

Od jednej ze ścian wspinaczkowych w Tatrach odpadł alpinista - dowiedział się reporter RMF FM Maciej Grzyb. Ratownicy TOPR przetransportowali rannego mężczyznę do zakopiańskiego szpitala. czytaj więcej

Ratownicy TOPR na pokładzie śmigłowca przetransportowali do zakopiańskiego szpitala turystę, na którego z wierzchołka Giewontu w Tatrach spadł głaz. Mężczyzna jest w ciężkim stanie. Ma obrażenia nóg i klatki piersiowej. Urazy były tak dotkliwe, że turysta nie był w stanie poruszać się o własnych siłach.

Teraz lekarze w szpitalu w Zakopanem sprawdzają, czy w wyniku uderzenia głazem turysta doznał obrażeń wewnętrznych.

Giewont ulubionym celem wędrówek w Tatrach

Giewont jest jednym z najbardziej popularnych szczytów w Tatrach, a zarazem jednym z najniebezpieczniejszych. Niemal każdego roku dochodzi tam do tragicznych wypadków. Szczególnie niebezpieczny jest końcowy odcinek mocno eksponowanego szlaku na Giewont, oraz wierzchołek zakończony spadzistymi przepaściami.

Stojący na Giewoncie piętnastometrowy żelazny krzyż oraz łańcuchy asekuracyjne przyciągają wyładowania atmosferyczne, które na tym popularnym szczycie są też dużym zagrożeniem.

Każdego roku szczyt Giewontu odwiedzają setki tysięcy turystów. Masyw Giewontu widziany z Zakopanego przypomina sylwetkę śpiącego rycerza.