RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wysoki stan wód w dorzeczu środkowej Odry

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Padający od kilkunastu godzin deszcz na Dolnym Śląsku może podnieść poziom rzek w regionie. Najbardziej mogą przybrać rzeki górskie. W dorzeczu Kaczawy, Bystrzycy i Nysy Kłodzkiej zdaniem hydrologów zostaną przekroczone stany ostrzegawcze i alarmowe.

IMGW ostrzega przed niebezpieczeństwem związanym z przebywaniem nad brzegami rzek. Zaznacza również, że będą utrudnienia w prowadzeniu prac w korytach rzek. Może dojść do podtopień terenów bezodpływowych i obniżonych.

Ostrzeżenie dotyczy województw dolnośląskiego i lubuskiego.

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: