650 złotych kary za przejazd Pendolino bez biletu zostaje! PKP InterCity nie zmniejszy wysokości kary za wejście na pokład pociągu, mimo że takie było oczekiwanie ministerstwa infrastruktury.

Wysoka kara grozi każdemu, kto nie kupi wcześniej biletu i wsiądzie do Pendolino, bo na pokładzie "wahadełka" nie będzie można kupić biletu nawet jeśli będą wolne miejsca.

InterCity tłumaczy, że to dla "bezpieczeństwa pasażerów i komfortu jazdy". Przewoźnik chce mieć pewność, że Pendolino podróżują jedynie pasażerowie, dla których jest miejsce siedzące.

Kara 650 złotych ma obowiązywać na pewno do końca stycznia. Chcemy zobaczyć w pierwszym okresie kursowania Pendolino, jak zachowują się pasażerowie. Jak dużo osób będzie chciało wsiąść do tego pociągu bez biletu. Jak działa nasza kampania informacyjna, że konieczne jest kupno biletu przed podróżą - powiedziała nam Beata Czemerajda z PKP IC.

Sprzedali ponad 40 tys. biletów na Pendolino

Pasażerowie wykupili 43 tysiące biletów na pierwszy miesiąc kursowania pociągów Pendolino. Pierwszy kurs zaplanowany jest na niedzielę o godz. 6.03. Pociąg pojedzie z Krakowa do Warszawy. Jak dowiedział się nasz dziennikarz, właśnie na tej trasie sprzedano najwięcej biletów. Na drugim miejscu są połączenia z Warszawy do Wrocławia, a dopiero potem do Gdańska, gdzie zysk czasowy jest największy.

Co ciekawe, składy Pendolino mają największe obłożenie w pierwszym dniu kursowania, a połowa biletów została sprzedana w promocyjnej cenie 49 złotych.

(j.)