Wypadek wojskowego śmigłowca w Latkowie w powiecie inowrocławskim. Maszyna spadła na trawnik przy płycie lotniska. Na pokładzie było dwóch pilotów. Nic poważnego im się nie stało.

Do wypadku wojskowego śmigłowca Mi-2 doszło w miejscowości Latkowo w woj. kujawsko-pomorskim. 

Jak informuje reporter RMF FM, na pokładzie śmigłowca było dwóch pilotów. Obaj wyszli z wypadku bez szwanku. Opuścili maszynę o własnych siłach, są w dobrym stanie. Zostali przebadani przez lekarzy.

Maszyna spadła na trawnik przy płycie Lotniska Inowrocław-Latkowo, prawdopodobnie przy próbie lądowania.

Około 19.15 doszło do zdarzenia lotniczego. Śmigłowiec Mi-2 z 56. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu z małej wysokości uderzył w ziemię. Nikomu nic się nie stało - potwierdził kpt. Krzysztof Płatek z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych informuje w oficjalnym komunikacie o zdarzeniu lotniczym w trakcie wykonywania lotu szkolnego. "Podczas lądowania śmigłowca nastąpiło twarde przyziemienie" - czytamy.

Helikopter leżał na boku na płycie lotniska, pokiereszowany - powiedział z kolei dyżurny operacyjny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(j.)