9 osób hospitalizowanych po piątkowym wypadku na zakopiance w Tenczynie zostało w sobotę wypisanych do domów. W szpitalach nadal przebywa 11 osób - to 5 dorosłych i 6 dzieci.


Jak poinformowała Joanna Paździo, rzecznik prasowy Wojewody Małopolskiego, poszkodowani przebywają w 7 szpitalach - to 6 placówek na terenie Małopolski i jedna w Katowicach. Wszyscy są otoczeni fachową opieką. 


W Tenczynie doszło do zderzenia autobusu wiozącego uczniów, ciężarówki i samochodu osobowego. Policja nie wyklucza, że jeden z pojazdów mógł zjechać na przeciwległy pas ruchu.

Po wypadku do szpitali przewieziono 34 osoby. U rannych stwierdzono m.in. obrażenia kończyn, urazy głowy i wstrząśnienia mózgu.

Policja pod nadzorem obecnej na miejscu wypadku prokurator zabezpieczała materiał dowodowy. Przedstawiciele Inspekcji Transportu Drogowego zabezpieczyli natomiast dane z tachografu samochodu ciężarowego. Wynikało z nich, że kierowca nie naruszył czasu jazdy i odpoczynku, w momencie wypadku jechał z prędkością 65 km na godzinę, a pojazd nie był przeciążony i przewoził około 8 t ładunku. Tachograf w autobusie był na tyle zniszczony, że na razie nie udało się odczytać z niego danych.

Kierujący wszystkimi pojazdami byli trzeźwi, nie zostali jednak przesłuchani ze względu na stan zdrowia. Przesłuchano innych świadków wypadku.

(mn)