RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wypadek samolotu pod Zieloną Górą

Publikacja: Poniedziałek, 12 lipca (13:55) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Niewielki samolot cessna rozbił się na lotnisku we wsi Przylep w Lubuskiem. Dwie osoby, które znajdowały się na pokładzie - instruktor z uczniem - nie odniosły na szczęście obrażeń. Samolot spadł prawdopodobnie podczas wzbijania się.

Na miejscu pracują policjanci i strażacy. Dokładne przyczyny zdarzenia zbada Komisja Wypadków Lotniczych.

Cywilne lotnisko we wsi Przylep leży ok. 4 km od centrum Zielonej Góry. Należy do aeroklubu Ziemi Lubuskiej.

Źródło: RMF24-PAP FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: