W niedzielnym wypadku pod mazowiecką Ostrołęką zginął 43-letni Sebastian Długosz, naczelnik Wydziału Utrzymania Systemów Informatycznych Policyjnych i Krajowych Biura Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji. Żona mężczyzny również zmarła w wyniku doznanych obrażeń.

Sebastian Długosz był osobą niezmiernie cenioną za swój profesjonalizm oraz szanowany i lubiany przez podwładnych i przełożonych - napisał po jego śmierci Zarząd KGP Związku Zawodowego Pracowników Policji.

W wyniku obrażeń odniesionych w wypadku zmarła także 36-letnia żona pracownika KGP. Jak informowała policja, do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 12:30. Z nieustalonych przyczyn 43-latek jadący audi na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas drogi i zderzył się czołowo z autobusem.

Kierowca zginął na miejscu, jego żona została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Warszawie, gdzie zmarła w trakcie operacji. Dwójce jadących z nimi dziećmi w wieku 2 i 9 lat nic się nie stało. Od razu po wypadku do okolicznych szpitali przewieziono też 15 osób podróżujących autobusem. Większość z nich już opuściła lecznice.

Śledztwo w sprawie wypadku prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce.

Opracowanie: