Wypadek z udziałem wojskowego autobusu na A4 w Mysłowicach. Do szpitala trafiło 5 osób. Informację o wypadku dostaliśmy od pana Dariusza na Gorącą Linię RMF FM.

Reporterka RMF FM Anna Kropaczek ustaliła, że na miejscu służby medyczne przebadały trzy osoby. Ostatecznie do szpitala przewieziono 5 osób.

Wśród rannych jest kierowca ciężarówki oraz czterech żołnierzy. Mają oni ogólne potłuczenia i urazy, a kierowca tira uskarżał się też na bóle klatki piersiowej. 

Mł. bryg. Wojciech Chojnowski z PSP w Mysłowicach poinformował, że kabina kierowcy w ciężarówce została zniszczona, również autobus nie nadaje się do dalszej jazdy. Z obu zniszczonych pojazdów na jezdnię wylały się płyny eksploatacyjne. Strażacy zajmują się ich usuwaniem.

Autobusem podróżowali żołnierze; 36 wojskowych czeka jeszcze na autobus zastępczy. 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca ciężarówki, prawdopodobnie obywatel Bułgarii, najechał na tył autobusu wojskowego.

Do tego wypadku doszło na autostradzie A4 w Mysłowicach na pasie w stronę Krakowa na wysokości zjazdu na trasę S1. Przez kilka godzi autostradą A4 w kierunku Krakowa można było jechać tylko jednym pasem. Droga została już odblokowana.


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(j.)