Do aresztu na najbliższe trzy miesiące trafi 25-letni mężczyzna podejrzewany o oszustwo przy wynajmowaniu fikcyjnych apartamentów w Kołobrzegu i Sopocie. Mężczyzna zamieszczał w internecie fałszywe wakacyjne ogłoszenia, aby skusić jeszcze większą liczbę turystów i zachęcał do wpłacenia całej należnej kwoty oferując w zamian rabat. Przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

25-latek jest podejrzewany o oszustwo przy wynajmie wakacyjnych apartamentów w Kołobrzegu i Sopocie. Jak ustalili policjanci, mężczyzna zamieścił ogłoszenie o wynajmie na stronie internetowej apartamentykolobrzeg.org już pod koniec czerwca. Od ponad 180 osób wyłudził ponad 180 tysięcy złotych.

Policjanci pod nadzorem prokuratury ujawnili również, że to także najprawdopodobniej podejrzany 25-latek zamieścił kolejne podobne ogłoszenie tym razem w Sopocie (apartamentysopot.biz). Liczba osób poszkodowanych jest wciąż aktualizowana, codziennie do policjantów zajmujących się przestępczością gospodarczą w Otwocku, napływają kolejne zawiadomienia od osób poszkodowanych.

25-latek został zatrzymany na terenie Warszawy. Sąd przychylił się do złożonego przez prokuratora wniosku i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

(j.)