Prokuratura Okręgowa w Koszalinie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko czterem osobom, którym zarzuca dokonywanie oszustw metodą "na policjanta". Grupa miała wyłudzić ok. 715 tys. złotych.

Jak poinformowały służby prasowe Prokuratury Krajowej, koszalińscy śledczy "oskarżyli Norberta P. oraz Damiana M. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz dokonanie i usiłowanie dokonania łącznie 6 oszustw w łącznej kwocie ponad 430 tysięcy złotych".

Ponadto Oskar W. został oskarżony o dwa czyny polegające na wyłudzeniu, wspólnie z ustalonymi i nieustalonymi osobami, na szkodę dwóch pokrzywdzonych pieniędzy w łącznej kwocie ok. 235 tys. zł. Konrad Rz. natomiast - o wyłudzenie od jednego pokrzywdzonego 50 tys. zł oraz o usiłowanie wyłudzenia identycznej kwoty od innego pokrzywdzonego.

Norbert P. i Damian M. zostali tymczasowo aresztowani.

Zorganizowana grupa przestępcza działała w listopadzie 2017 r. w Kołobrzegu, Toruniu, Zielonej Górze i Wrocławiu. Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, "oskarżeni podszywali się pod funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji lub policji i pod pozorem udziału w policyjnych czynnościach operacyjnych wyłudzali pieniądze od pokrzywdzonych".

Materiał dowodowy dotyczący innych osób uczestniczących w przestępczym procederze został wyłączony do odrębnego postępowania.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(mn)