Policjanci z Leżajska na Podkarpaciu prowadzą poszukiwania młodego mężczyzny, który wyłudził 51 tys. złotych metodą „na wnuczka”. Opublikowano portret pamięciowy oszusta.

Poszukiwany ma ok. 18 lat i 165 cm wzrostu. Wszyscy, którzy go rozpoznają, proszeni są o kontakt z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku, ul. Skłodowskiej 2, tel. 17 240 63 20 lub z dyżurnym najbliższej jednostki policji pod numerem alarmowym 997.

Jak podaje policja, wyłudzenie miało miejsce w połowie lipca. "Nieznana kobieta zadzwoniła do 80-letniego mieszkańca powiatu leżajskiego. Przedstawiła się, jako jego wnuczka. Następnie przekazała mu, że jej rodzice mieli wypadek drogowy i są przesłuchiwani w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, ponieważ jej ojciec jest sprawcą. Po czym do rozmowy włączył się mężczyzna, który podając się za komendanta jednostki policji zażądał kaucji za wypuszczenie syna. Ustalono, że kwotę 51 tys. złotych odbierze kurier, który poda hasło. Po pewnym czasie do pokrzywdzonego zgłosił się młody mężczyzna, który powiedział, że jest kurierem z policji i podał umówione wcześniej hasło. Następnie zabrał pieniądze i udał się w nieznanym kierunku" - czytamy w komunikacie policji. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(mn)