Oficerowie Centralnego Biura Śledczego zatrzymali pięć osób, podejrzanych o wyprowadzenie z jednej z firm deweloperskich kilku milionów złotych. Wśród zatrzymanych jest prezes kilku spółek z tej branży.

Policjanci CBŚ od kilku miesięcy rozpracowywali grupę biznesmenów z Małopolski, którzy z jednej z firm deweloperskich wyprowadzili kilka milionów złotych. Następnie poprzez fikcyjne transakcje handlowe legalizowali pieniądze, które ostatecznie trafiły na ich prywatne konta.

Cała grupa zatrzymana została przez policyjnych antyterrorystów w jednym z centrów handlowych w Chrzanowie. W ręce funkcjonariuszy wpadło czterech mężczyzn w wieku od 33 do 68 lat i 34-letnia kobieta. To mieszkańcy Krakowa, Chrzanowa, Katowic i Sosnowca.

Wśród zatrzymanych jest prezes kilku spółek deweloperskich. Inny z ujętych mężczyzn poszukiwany był listem gończym za oszustwa bankowe. Podejrzanym zarzuca się wyprowadzenie pieniędzy ze spółki i oszustwa podatkowe, za co grozi do 10 lat więzienia. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli przy podejrzanych 2 miliony złotych.

Na wniosek prokuratora dwaj z zatrzymanych zostali już aresztowani. Dwie pozostałe osoby objęto dozorem policyjnym i poręczeniem w wysokości 150 tys. złotych. Jeden z mężczyzn po przesłuchaniu został zwolniony.