RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wykoleił się pociąg z pasażerami

Autor: Publikacja: Poniedziałek, 31 marca (13:06) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Na stacji głównej w Iławie w Warmińsko-Mazurskim wykoleił się pociąg regionalny relacji Olsztyn-Jabłonowo Pomorskie. Skład jechał bardzo powoli i na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do wykolejenia pociągu relacji Olsztyn-Jabłonowo Pomorskie doszło około godziny 12. Lokomotywa wypadła z torów i przodem wjechała w żwir przy torach. 

Państwowa Komisja Badania Wypadków Kolejowych oceni, dlaczego pociąg wypadł z szyn. Pasażerowie przesiedli się już do zastępczego składu. 

Ruch kolejowy na dworcu głównym w Iławie nie jest utrudniony. Pociągi są kierowane na inny tor.

Dwa lata temu, w lipcu, w Iławie doszło do podobnego zdarzenia. Z torów wypadł wtedy ostatni wagon pociągu relacji Kraków - Kołobrzeg, który również opuszczał stację. Wtedy również nikomu nic się nie stało.

(mal)

Źródło: RMF FM
Tagi: Pociąg kolej

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: