Wyjeżdżając na wakacje trzeba koniecznie pamiętać o zabraniu ze sobą apteczki pierwszej pomocy. Maciej Danisiuk, ratownik medyczny ze Szczecina przygotował dla słuchaczy RMF FM listę medykamentów, o których nie możemy zapomnieć, wyruszając w podróż. Na pierwszym miejscu umieścił lekarstwa łagodzące skutki oparzeniach słonecznych.

W podróż powinniśmy zabrać ogólnodostępne środki przeciwbólowe, specyfiki na ukąszenia owadów. Do apteczki spakujmy też środki, które pozwolą nam złagodzić objawy choroby lokomocyjnej - stwierdził Danisiuk w rozmowie z reporterem RMF FM Michałem Fitem. Oczywiście, nie można zapomnieć też o lekach, które przyjmujemy na co dzień - dodał. Podkreślił też, że warto mieć rozpiskę zażywanych regularnie medykamentów. Jeśli będziemy musieli pójść do lekarza, dzięki takiemu spisowi będzie on miał ułatwione zadanie.

Ratownik przypomniał, że wyjeżdżając na zagraniczne wakacje powinniśmy mieć ubezpieczenie zdrowotne, które będzie respektowane w kraju naszego pobytu. Warto zabrać też karty chorobowe z pobytu w szpitalu.

Lista rzeczy, które powinny znaleźć się w apteczce zabieranej na wakacyjny wyjazd

1. Lekarstwa łagodzące skutki oparzeń słonecznych.

2. Środki przeciwbólowe

3. Specyfiki stosowane po ukąszeniu owadów

4. Lekarstwa łagodzące objawy choroby lokomocyjnej

5. Gaza

6. Bandaże

7. Plastry

8. Folia

9. Chusteczki do odkażania ran

10. Gumowe rękawiczki