Trzy osoby, wśród nich dziecko, zostały ranne w wybuchu gazu w pobliżu Zawiercia (Śląskie). Wszyscy ranni, m.in. z oparzeniami drugiego stopnia, zostali przetransportowani śmigłowcami do szpitali.

Do straży pożarnej zgłoszenie o wybuchu gazu wpłynęło przed godz. 19:00 z miejscowości Pradła w gminie Kroczyce, nieopodal Zawiercia.

"Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do wybuchu gazu na jednej z posesji. Po dojeździe zastępów na miejsce ustalono, że wybuch nastąpił w jednym z wolnostojących budynków gospodarczych" - relacjonował aspirant Grzegorz Nowak z zawierciańskiej straży pożarnej.

Wskutek wybuchu poszkodowane zostały trzy osoby: dwaj mężczyźni oraz 10-letnie dziecko; cała trójka została przetransportowana śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitali.

"Głównie były to oparzenia drugiego stopnia znacznych powierzchni ciała. Zaraz po przyjeździe naszych zastępów na miejscu było pogotowie i te osoby zostały przekazane ratownikom" - wskazał Nowak.

Strażacy stwierdzili, że do budynku gospodarczego nie była doprowadzona sieć gazowa. Na razie nie wiadomo jednak, czy wybuchł gaz z butli czy np. zbiornik samochodowy.