RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wybuch gazu w kamienicy na Dolnym Śląsku

Publikacja: Piątek, 27 grudnia (20:17) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Do wybuch gazu w kamienicy doszło w Chojnowie na Dolnym Śląsku. Nikomu nic się nie stało. Eksplozja uszkodziła jedną ze ścian budynku. Z kamienicy ewakuowano 30 osób.

Do wybuchu i pożaru doszło w piątek przed godz. 17 przy ul. Grunwaldzkiej. Na miejscu interweniowało 5 zastępów straży pożarnej.

Służby badają przyczyny groźnego wypadku. W sprawie zatrzymano jednego z mieszkańców kamienicy. Prawdopodobnie manipulował on przy instalacji gazowej. W ten sposób mógł doprowadzić do eksplozji.

Gmina zapewni tymczasowy nocleg osobom, które nocy z piątku na sobotę nie mogą spędzić w swoim mieszkaniu.

(mal)

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: