Budowa centrum edukacji zawodowej, zespołu szkół artystycznych czy przebudowa centrum miasta - to niektóre z elementów programu wyborczego ubiegającego się o reelekcję prezydenta Gorzowa Wlkp. Tadeusza Jędrzejczaka. We wtorek jego komitet zorganizował konwencję wyborczą. "Zainwestujemy w Gorzów w ciągu najbliższych czterech lat blisko 1 mld zł" - zapowiedział Jędrzejczak.

Podczas konwencji, która odbyła się w jednym z gorzowskich hoteli, Jędrzejczak mówił o wielu dużych projektach, które zamierza zrealizować w nowej kadencji samorządu. Spotkanie zgromadziło kilkudziesięciu jego sympatyków. Prezydent zapowiedział, że każdy z mieszkańców otrzyma wydawnictwo z programem jego komitetu, a do wyborów odbędą się jeszcze cztery otwarte debaty programowe.

Tadeusz Jędrzejczak i kandydaci na radnych podpisali się pod "różaną deklaracją" o treści: "Uczynię wszytko, by Gorzów się rozwijał, a mieszkańcy byli z niego dumni... bo łączy nas Gorzów".

Wśród kandydatów na radnych komitetu Jędrzejczaka są dotychczasowi rajcy miejscy, urzędnicy i inne osoby, które sympatyzują z obecnym prezydentem Gorzowa Wlkp. Jedynkami na pięciu listach kandydatów są: wiceprezydent Gorzowa Wlkp. Stefan Sejwa, b. działaczka Twojego Ruchu Monika Twarogal, b. radny SLD Zbigniew Żbikowski, obecny radny klubu prezydenckiego i b. poseł SLD Jakub Derech-Krzycki oraz b. senator PO, a ostatnio przewodniczący lubuskich struktur Twojego Ruchu Jacek Bachalski. Wśród pozostałych kandydatów na radnych jest kilka innych znanych osób w mieście, m.in. trener gorzowskich żużlowców Piotr Paluch.

Nikogo się nie obawiam. Wiem, jakim poparciem społecznym w Gorzowie się cieszę. Wiem, co należy w Gorzowie zrobić. Ja się innymi kandydatami na prezydenta Gorzowa nie zajmuję. Zajmuję się swoją kampanią, kampanią pozytywną, która skierowana jest do mieszkańców Gorzowa. Liczę na to, że wygram te wybory. Dlatego do nich staję, bo zrealizowałem prawie w całości poprzedni program wyborczy, mimo napięć i niechęci większości w radzie miasta - powiedział Jędrzejczak.

Oprócz Tadeusza Jędrzejczaka w wyborach prezydenckich w Gorzowie start zapowiedzieli: posłanka Krystyna Sibińska z PO, radny miejski i b. poseł oraz b. wiceminister SWiA Marek Surmacz z PiS, wicemarszałek woj. lubuskiego Maciej Szykuła z PSL, szef lubuskiej Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego Rafał Zapadka, bezpartyjny Ireneusz Madej z KWW "Komitet Obywatelski Solidarność i Madej" i bezpartyjny wójt gminy Deszczno Jacek Wójcicki, jako kandydat KWW "Porozumienie Ruchów Miejskich Ludzie dla Miasta".