Bronisław Komorowski poinformował, że zamierza ponownie ubiegać się o urząd prezydenta i wystartuje w tegorocznych wyborach. "Zachęcają mnie do tego wysokie oceny mojej pracy, wysoki poziom zaufania. Widzę w tym akceptację zaproponowanego przeze mnie i realizowanego przez 5 lat modelu prezydentury opartej o dialog, współpracę i poszukiwanie tego, co nas łączy, a nie dzieli" - powiedział prezydent. Marszałek Sejmu Radosław Sikorski wyznaczył wczoraj termin pierwszej tury wyborów na 10 maja.

Zobacz również:

Prawo do reprezentowania państwa polskiego to wielki zaszczyt, ale i wielki obowiązek - dodał Komorowski. Niedługo minie 5 lat pełnienia przeze mnie obowiązków prezydenta, co tu dużo mówić, praca dla Polski, prawo do reprezentowania państwa polskiego, to wielki zaszczyt, ale i wielki obowiązek - podkreślił.

Zaznaczył, że chce podziękować za zaufanie Polaków w ciągu minionych 5 lat. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie przez te ważne 5 lat, dziękuję mojej żonie, moim współpracownikom, tym wszystkim, którzy zechcieli iść razem ze mną środkiem polskiej drogi - mówił prezydent.

Bronisław Komorowski został zaprzysiężony 6 sierpnia 2010 roku. Kodeks wyborczy określa, że marszałek Sejmu zarządza wybory nie wcześniej niż na 7 miesięcy i nie później niż na 6 miesięcy przed upływem kadencji urzędującego prezydenta. Radosław Sikorski wyznaczył termin na 10 maja.

(MRod)