Czekamy na Wasze propozycje imion dla dwóch białych tygrysów bengalskich, które urodziły się kilka dni temu w Zoo Safari w Borysewie. Maluchy - samiec i samica - ważą po mniej więcej 1,5 kg, są karmione butelką przez pracowników ogrodu. I są naprawdę słodkie!

Aby wziąć udział w naszej zabawie, wystarczy wypełnić poniższy formularz, pamiętając o jednym warunku: imię tygrysicy musi zaczynać się na literę "S" tak jak imię jej matki - Safran. "Chłopczyk" z kolei musi nosić imię zaczynające się na "A" - tak jak jego ojciec Aron.

Z nadesłanych przez Was propozycji imiona dla swoich podopiecznych wybiorą właściciele Zoo Safari. Zwycięzcy naszej zabawy otrzymają od ogrodu w Borysewie fantastyczną niespodziankę: całodzienny pobyt dla całej rodziny w Zoo Safari. RMF FM dorzuci zaś żółty plecak wraz radiowymi gadżetami.

Zwierzęta o białym umaszczeniu to znak rozpoznawczy Borysewa

Młode tygrysy piją mleko z butelki, bo ich matka, dla której był to pierwszy poród, nie podjęła karmienia. Cała trójka jest jednak zdrowa. Wkrótce maluchy będzie można obserwować za pośrednictwem kamery internetowej, która ma zostać zainstalowana w ich boksie.

Zwierzęta o białym umaszczeniu stały się już znakiem rozpoznawczym Borysewa, gdzie przed przyjściem na świat białych tygrysów świętowano też m.in. narodziny białych lwów.

Oprócz tygrysiątek w kwietniu w Borysewie na świat przyszły również maluchy kuca i podlegającego ochronie węgierskiego bydła szarego.

Zoo Safari w Borysewie ma powierzchnię około 22 hektarów. Można w nim oglądać zwierzęta z sześciu kontynentów. Oprócz białych lwów i tygrysów są wśród nich również m.in. wilki polarne, alpaki, mandryle, żyrafy siatkowane, pumy, serwale, dingo, kilka gatunków antylop i małp, bawoły indyjskie, tapiry, zebry, kangury, kajmany, wielbłądy jednogarbne, ptactwo wodne i żółwie, a także foka.