250-kilogramową bombę z czasów II wojny światowej znaleźli w piątek robotnicy na placu budowy przy ul. Braniborskiej we Wrocławiu. Nie ma zagrożenia dla okolicznych mieszkańców. Niewybuch zostanie w sobotę wywieziony przez saperów na poligon.

Jak poinformował Przemysław Gałecki, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia, teren, gdzie znaleziono niewybuch, został zabezpieczony przez policję. Na miejscu byli już saperzy, którzy stwierdzili, że nie ma zagrożenia dla mieszkańców okolicznych nieruchomości - przekazał Gałecki.

Dodał, że 250-kilogramowa bomba z czasów II wojny światowej zostanie podjęta przez saperów i wywieziona na poligon w sobotę rano. 

Na czas akcji saperów mieszkańcy pobliskich nieruchomości - w promieniu 400 metrów od niewybuchu - są proszeni o opuszczenie swoich mieszkań i pozostanie poza obszarem wyznaczonym ulicami: od zachodu: Litomska, plac Strzegomski, Smolecka, od północy: Kruszwicka, od wschodu: Szczepińska, Nabycińska, od południa: Robotnicza - powiedział Gałecki.

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego przygotuje autobusy, które posłużą za ewentualne schronienie na czas ewakuacji. Pojazdy będą dostępne przy ulicy Poznańskiej i na pl. Solidarności.