Powrót zimy zapowiadają synoptycy. Ochłodzenia ma przyjść już dziś, ale naprawdę mroźno ma być dopiero w weekend. Będzie padać śnieg i śnieg z deszczem. Według IMGW w sobotę rano w centrum kraju ma być minus 6 stopni Celsjusza. Na Suwalszczyźnie - nawet minus 12 stopni.

Jeszcze dziś termometry niemal w całym kraju będą na plusie. Najcieplej, plus 5 stopni Celsjusza ma być na Dolnym Śląsku. Najchłodniej - 1 stopień powyżej zera na Suwalszczyźnie. Ale wraz z upływem dnia pogoda będzie się pogarszać. W rejonie Zatoki Gdańskiej, w centrum kraju oraz na Podkarpaciu, mogą pojawić się przelotne opady.

W nocy mglisto - miejscami widzialność spadnie do bardzo słabej. Na krańcach północno-zachodnich nad ranem deszcz ze śniegiem. Temperatura minimalna na Suwalszczyźnie i Podlasiu od minus 8 do minus 5 st. C, na pozostałym obszarze od minus 5 do minus 2 st. C. Tylko nad morzem w okolicach zera.

Czwartek pogoda podobna do dzisiejszej, ale na piątek synoptycy zapowiadają intensywne opady. Na południu kraju - deszczu ze śniegiem, a na północy - śniegu. Będzie też chłodniej. Mroźno zrobi się na Suwalszczyźnie. Powyżej zera słupki rtęci pokażą na zachodzie Polski. Od soboty, zarówno w dzień jak i w nocy, temperatura w całym kraju - ujemna. Będzie za to więcej słońca.