Policja zatrzymała pierwszego z ośmiu mężczyzn poszukiwanych Europejskim Nakazem Aresztowania w związku z zabójstwem Tomasza C., ps. Człowiek - dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM. To 30-letni Damian J., ps. Murzyn. Kibica Cracovii zamordowano w styczniu na osiedlu Kurdwanów.

W związku ze sprawą podejrzanych jest dziewięć osób; osiem znajduje się w areszcie, jeden jest pod dozorem policyjnym. Kilka tygodni temu ogłoszono osiem Europejskich Nakazów.

Jak jednak informuje reporter RMF FM Marek Balawajder, "Murzyna" zatrzymano nie za granicą, a w Polsce. 30-latek od kilku miesięcy ukrywał się w Tarnowie. Wynajmował mieszkania dzięki "uprzejmości" pseudokibiców jednej z tarnowskich drużyn. Oni także pomagali mu finansowo.

Damian J. został kilka dni temu namierzony przez policjantów, zatrzymano go dziś nad ranem. Był kompletnie zaskoczony i nie stawiał oporu. Ma zostać przewieziony do Krakowa. Podobnie jak pozostali zatrzymani usłyszy zarzut udziału w śmiertelnym pobiciu. Wciąż poszukiwanych jest jeszcze siedmiu mężczyzn; co najmniej pięciu ukrywa się za granicą.