12 listopada będzie - jak wskazuje uchwalana w pośpiechu ustawa - świętem narodowym "z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej". Poniedziałek będzie dniem wolnym od pracy. Pojawiają się liczne pytania: Czy 12 listopada zapłacimy za pozostawienie samochodu w strefie płatnego parkowania i jak będzie kursowała komunikacja miejska.

Wbrew niejasnościom prawnym i chaosowi ustawowemu, 12 listopada sklepy w Polsce mają być zamknięte - tak jak w każde inne święto. Ogłosiła to w środę Państwowa Inspekcja Pracy wspólnie z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

(...) w związku z przyjęciem przez Sejm poprawki Senatu, w dniu 12 listopada 2018 r. obowiązywać będą ograniczenia w wykonywaniu pracy w placówkach handlowych w niedziele i święta określone w przepisach ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni - informuje Państwowa Inspekcja Pracy. Pełną treść stanowiska znajdziecie TUTAJ <<<

Parking: płatny czy bezpłatny?

Co ze strefami płatnego parkowania? Czy w wolny od pracy dniu będziemy musieli ponieść opłaty za pozostawienie auta na przykład w centrum miasta?

12 listopada jest dniem wolnym od opłat postojowych w Strefie Płatnego Parkowania w Krakowie - informuje krakowska spółka zarządzająca strefami płatnego parkowania.

Podobnie jest w Warszawie, Lublinie i Łodzi. Tam również będziemy mogli zaparkować bez konieczności korzystania z parkomatu.

W poniedziałek inaczej pojedzie także komunikacja miejska. Będzie obowiązywał świąteczny rozkład jazdy.

(m)